Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

20.06-26.06.2021

Ogłoszenia

1. W tym tygodniu:

- w poniedziałek, (21 czerwca br.) wspomnienie św. Alojzego GONZAGI, zakonnika.

- w środę (23 czerwca br.) obchodzimy „Dzień Ojca”. Będziemy w tym dniu szczególnie polecać Bogu w naszych modlitwach Ojców z naszej parafii i prosić dla nich o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o łaskę nieba.

- w czwartek (24 czerwca br.) uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Uroczystość odpustowa w kościele w Ślemieniu.

- w piątek, (25 czerwca br.) kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli i wychowawców na Mszę Św. dziękczynną o godz. 900.

2. Dzisiejsza składka kopertowa przeznaczona jest na potrzeby remontowo – gospodarcze w naszym kościele, zaś w przyszłą niedzielę będziemy zbierać pieniądze na sprzątanie i wystrój kościoła. Za zrozumienie i okazane wsparcie z serca dziękujemy.

3. Nabożeństwa Czerwcowe w naszej Parafii są o godz. 1730, a następnie Msza Św. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci i młodzież. Rodzicom i opiekunom dzieci i młodzieży przypominamy o obowiązku dbania o praktyki religijne powierzonych im młodych osób. Stan epidemii nie może już być usprawiedliwieniem nieobecności na nabożeństwach liturgicznych, czy Mszy Św.

4. W poniedziałek (21 czerwca br.) po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

5. Na stoliku pod chórem jest do nabycia kolejny numer naszej gazetki parafialnej „W drodze ku Wierchom”. Zachęcamy do nabywania i czytania tej że gazetki.

6. Dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej.  Biorąc pod uwagę ustalenia podjęte w ramach Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (komunikat z dnia 12 czerwca 2021 roku) i nawiązując do kan. 87 § 1 KPK, z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuję dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Wobec powyższego przypominam, że „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” (KKK 2181). Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego (kan. 1248 § 1 KPK, por. KKK 2180). Jednocześnie polecam, by duszpasterze skutecznie powiadamiając wiernych o zniesieniu dyspensy przypomnieli im o znaczeniu udziału w Eucharystii dla życia duchowego (por. KKK 2182). Całą wspólnotę Kościoła Bielsko-Żywieckiego ogarniam modlitwą i wszystkim udzielam błogosławieństwa w imię † Ojca † i Syna † i Ducha Świętego. Amen.  † Roman PINDEL - Biskup Bielsko-Żywiecki. Bielsko-Biała, 16 czerwca 2021 roku. L. dz. 771/2021.

7. Zaproszenie na XXX Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę

Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z sześciu miejscowości naszej diecezji: Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Istebnej i Oświęcimia. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w hałcnowskiej bazylice 6 sierpnia 2021 r. o godz. 8.00. 11 sierpnia o godz. 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie, gdzie o 13:30 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie pielgrzymki.

Informacje dla pielgrzymów wyruszających z Bielska-Białej Hałcnowa

Zapisy tylko online: pielgrzymka.bielsko.pl od 28 czerwca do 16 lipca. Rozpoczęcie pielgrzymowania 6 sierpnia Mszą św. o godz. 8:00 w Bielsku-Białej Hałcnowie. Kto chciałby zostać duchowym pielgrzymem, może zarejestrować się na stronie pielgrzymki.

8. Na świętowanie dnia dzisiejszego, oraz czas przebywania w gronie rodziny i przyjaciół, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Intencje

Poniedziałek, 21 czerwca

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za śp. Stanisława BARCIK od żony Marii,

18.00 - Za śp. Marię i Stanisława BIENIAS z córkami i zięciami. 

Wtorek, 22 czerwca

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za śp. Annę BIENIAS od syna Bronisława z żoną.

18.00 - Za śp. Władysława WIDUCH.

Środa, 23 czerwca Dzień Ojca.

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za śp. Helenę Biernatek od męża Aleksandra.

18.00 - Za śp. Marię i Władysława ŚCIESZKA z wnukiem Mariuszem.

Czwartek, 24 czerwca  Narodzenie Św. Jana Chrzciciela..

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za śp. Jana MIZIĘ z żonami Anną i Zofią i zięciem Tadeuszem.

18.00 - Za śp. Jana i Czesławę ŚCIESZKA.

Piątek, 25 czerwca   

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za śp. Józefa KRUPĘ

18.00 - Za śp. Helenę i Stanisława URBANIEC z rodzicami i zmarłymi z rodziny.

Sobota, 26 czerwca

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za Parafian.

18.00 - Za śp. Władysławę PIECHA, Jana GĄSIORKA i zmarłych z rodziny.

Niedziela, 27 czerwca

8.00 - Za śp. Władysława i Helenę BARCIK, oraz Stefanię i Józefa KSZAK z córką i dwoma zięciami.

10.30 - 1) Dziękczynno błagalna dla Janiny w 86 rocz. ur.

2) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. Pawła z okazji imienin.

12.00 - Za śp. Marię WIDUCH z dwoma mężami, synem Markiem i Jana WIDUCH.

15.30 - O zdrowie i Boże błogosławieństwo, oraz opiekę Matki Bożej dla Oliwi HYTROŚ w 18 rocz. ur.