Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

13.06-19.06.2021

Ogłoszenia

1. W tym tygodniu:

- w poniedziałek, (14 czerwca br.) wspomnienie Bł. Michała KOZALA, biskupa i męczennika.

- we czwartek (17 czerwca br.) wspomnienie Św. Brata Alberta CHMIELOWSKIEGO, zakonnika.

- w piątek, (18 czerwca br.) modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

- w niedzielę, (20 czerwca br.) składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski  Jana Pawła II w Krakowie, zaś składka kopertowa przeznaczona jest na potrzeby remontowo - gospodarcze w naszym kościele.

2. Około 3 miesięcy temu, podczas niedzielnych ogłoszeń prosiłem Was o modlitwę w intencji remontu kościoła, a dokładnie kontynuacji projektu termo modernizacyjnego podjętego w 2017 roku. Później prosiłem o wzięcie pod uwagę tego faktu przy składkach kopertowych na prace remontowo - gospodarcze w kościele. Mówiłem o wzroście cen materiałów i o tym, że przy okazji tego remontu trzeba zrobić dodatkowe roboty sfinansowane z naszych składek. Prace trwają cały czas. Wyjaśniam: cała posadzka naziemna w kościele została skuta na głębokość 30 cm. Gróz został usunięty, i wywieziony. Wymieniona została (na poziomie gruntu) cała instalacja wodna, kanalizacyjna i grzewcza. Na miejsce usuniętego betonu została położona specjalna zasypka wyrównująca, na nią ułożone dwie warstwy styropianu, zrobiona wylewka, a teraz są kładzione płytki gresowe. Jest równocześnie instalowany nowy piec centralnego ogrzewania z nowym sterowaniem. Między czasie została zrobiona kompletna dokumentacja budowlana kościoła do celów projektowych. Od 4 tygodni trwa kontrola projektowa z NFOŚiGW (Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) dokumentacji od początku projektu, czyli od 2017 rok, a to wiąże się nie jednokrotnie z uzupełnianiem wielu dokumentów itd. Dzięki pomocy kilku osób z wioski i paru spoza cała ta inwestycja idzie do przodu. Nie bez celu prosiłem Was o modlitwę i wsparcie finansowe, bo ten kościół jest Bożym i Waszym domem z którego zresztą się szczycicie. Ja odejdę, Wy odejdziecie, a Bóg i następne pokolenia pozostaną… Proszę mieć to na uwadze dokonując bezpodstawnej oceny.

3. W przyszłą sobotę (19 czerwca br. o godz. 1800) przy odremontowanej kapliczce „na GRONIU” będzie odprawiana Msza Św. dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla fundatorów oraz remontujących. Zapraszamy.

4. Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żywcu informuje, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021r., należy składać tylko w formie elektronicznej korzystając z aplikacji eWniosekPlus. Ostatnim dniem na wypełnienie formularza jest 17 czerwca 2021r. Można to zrobić również po terminie jednak nie później niż do 12 lipca, z tym, że za każdy dzień opóźnienia należne dopłaty będą pomniejszone o 1%.

5. Wydanie gazetki parafialnej zostało przeniesione na przyszłą niedzielę. Od przyszłej niedzieli będziemy również przyjmować intencje Mszalne na kolejne trzy miesiące.

6. Na świętowanie dnia dzisiejszego, oraz czas przebywania w gronie rodziny i przyjaciół, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Intencje

Poniedziałek, 14 czerwca

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

7.00 - Za śp. Józefę PODEJMĘ z mężem i synem Rafałem.

18.00 - Za śp. Stanisława FICEK  z rodzicami i teściami. 

Wtorek, 15 czerwca

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

7.00 - Za Dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 - Za śp. Józefa OLSZOWSKIEGO z żoną Czesławą, z rodzicami i teściami  i synem Leszkiem.

Środa, 16 czerwca

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za śp. Stanisława GAWRON w 21 rocz. śm. z żoną Antoniną.

18.00 - Za śp. Anielę ORMANIEC z rodzicami.

Czwartek, 17 czerwca 

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za śp. Annę TALIK w 20 rocz. śm.

18.00 - Za śp. Bogdana URBANIEC.

Piątek, 18 czerwca  

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za śp. Stefanię SATŁAWA z mężem i dwoma synami.

18.00 - Za śp. Witolda NIERÓBCA w 4 rocz. śm.

Sobota, 19 czerwca

Poza Par. - Za śp. Jadwigę ŚCIESZKA.

7.00 - Za śp. Władysława i Helenę BARCIK, Anielę i Józefa CUL.

18.00 - Za śp. Marię ŻYDEK w 1 rocz. śm.

Niedziela, 20 czerwca

8.00 - Za śp. Helenę URBANIEC w 1 rocz. śm.

10.30 - Za śp. Marię ŻYDEK – KIJAS w 1 rocz. śm. z dwoma mężami.

12.00 - Za śp. Jana TALIK, rodziców i rodzeństwo.

15.30 - Za śp. Krystynę i Kazimierza BĄK z rodzicami.