Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

30.05-05.06.2021

Ogłoszenia

1. W tym tygodniu:

- w poniedziałek, (31 maja br.) święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.

- we wtorek (01 czerwca br.) wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z okazji przypadającego Dnia Dziecka. W tym dniu rozpoczynamy w naszym kościele nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie je rozpoczynać wystawienie Najświętszego Sakramentu  o godz. 1730, po nabożeństwie Msza Św.

- w czwartek, (03 czerwca br.) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu udamy się po Mszy Św. o godz. 1030 z procesją w ulicę „Cichą”. Tak jak ogłaszaliśmy w tamtą niedzielę prosimy o zorganizowanie ołtarzy Panów: I. Jan URBANIEC, II. Rafał WALIGÓRA, III. Tadeusz URBANIEC, IV. Marek WIEWIÓRA (ul. Krakowska). Mężczyzn odpowiedzialnych za ołtarze proszę o kontakt z Panem Władysławem – kościelnym. Zapraszamy również, osoby do przygotowania i poniesienia feretronów, dzieci pierwszokomunijne, oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. Na procesji nie może zabraknąć również pocztów sztandarowych: Straży Pożarnej, Górników, oraz Róż Różańcowych - serdecznie zapraszam. Zapraszam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wraz mężami. Zapraszam do udziału w uroczystościach orkiestrę naszej Straży Pożarnej. W razie pytań służymy radą. Procesja Bożego Ciała zakończy się Uroczystym Błogosławieństwem w kościele. Trasa została zgłoszona na policji, a do nadzoru i zabezpieczenia bardzo proszę naszych Strażaków. Przez cały tydzień będzie trwała oktawa Uroczystości Bożego Ciała na którą zapraszam. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i zabierzmy z sobą na procesję maseczki.

2. Dziś kończy się czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

3. W nadchodzącym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek z modlitwami w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii, oraz za już powołanych do tej służby.

- pierwszy piątek miesiąca z możliwością spowiedzi o godz. 630 rano i o 1700 przed Mszą św. wieczorną. Po Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy litanią do Serca Jezusowego. W tym też dniu będziemy odwiedzać chorych od godz. 900.

- pierwsza sobota miesiąca z Nabożeństwem Fatimskim. Nabożeństwo to rozpocznie się o godz. 1730 różańcem prowadzonym przez Róże Różańcowe, następnie Msza Św. o Matce Boskiej Fatimskiej a następnie procesja z figurą Maryi, do niesienia której zapraszam mężczyzn w strojach regionalnych, zaś figurę poprzedzać będą kobiety z zapalonymi świecami. W tygodniu poprzedzającym nabożeństwo będzie ustawiona skrzynka przed figurą Matki Bożej do której będzie można składać prośby i podziękowania. Będą one odczytane podczas modlitwy różańcowej poprzedzającej Mszę Świętą. Proszę o krótkie i czytelne intencje.

- pierwsza niedziela miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 800.

4. Wójt Gminy Świnna informuje mieszkańców, którzy zadeklarowali posiadanie przydomowego kompostownika na swojej nieruchomości , że są zobowiązani do zwrotu brązowych pojemników o poj. 120 litrów na odpady BIO. Pojemniki będą odbierane od m-c czerwca bieżącego roku, w terminach odbioru odpadów BIO. Uprasza się mieszkańców o wystawienie pustych i czystych pojemników w dniu odbioru odpadów ulegających biodegradacji. Informuję jednocześnie, że w najbliższym czasie pracownicy Urzędu Gminy Świnna przeprowadzą kontrole posesji na których mieszkańcy zadeklarowali posiadanie przydomowych kompostowników.

5. Na świętowanie dnia dzisiejszego, oraz czas przebywania w gronie rodziny i przyjaciół, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Intencje

Poniedziałek 31 maja Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny – święto,

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

7.00 - Za śp. Czesławę OLSZOWSKĄ i córkę Halinę GRACA od Aleksandra.

18.00 - Za śp. Emilię, Józefa i Zbigniewa WIEWIÓRĘ. 

Wtorek, 1 czerwca Dzień Dzieka,

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

7.00 - Za śp. Marię PONIKWIA od męża Bolesława.

18.00 - Za śp. Mariannę WIDUCH, męża Tadeusza oraz zięcia Henryka.

Środa, 2 czerwca

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

7.00 - Za Parafian.

18.00 - Za śp. Józefę ŻYDEK z synem Tadeuszem.

Czwartek, 3 czerwca Najświętszego  Ciała i Krwi Chrystusa - uroczystość.

8.00 - Za śp. Leszka WIWATOWSKIEGO.

10.30 - Za Parafian.

12.00 - Za śp. Danutę URBANIEC z synami Markiem i Rafałem.

15.30 - O powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, oraz błogosławieństwo dla powołanych.

Piątek, 4 czerwca  Pierwszy  piątek  miesiąca.

Poza Par. - Za śp. Czesławę OLSZOWSKĄ.

7.00 - Za Dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 - Za śp. Jana w 14 rocz. śm. z żoną Antoniną.

Sobota, 5 czerwca Pierwsza  sobota  miesiąca.

7.00 - Za śp. Jana KUŹNIK w 6 rocz. śm.

18.00 - O zdrowie i Boże Błogosławieństwo w rodzinie BULARZ i KIJAS.

Niedziela, 6 czerwca Pierwsza  niedziela  miesiąca.

8.00 - O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Róż Różańcowych i ich rodzin.  

10.30 - O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla rodziny PACH.

12.00 - Za śp. Józefa ŚCIESZKĘ w 22 rocz. śm. z żoną Anną.

15.30 - Za śp. Helenę BARCIK w 7 rocz. śm. i męża Jana.