Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

23.05-29.05.2021

Ogłoszenia

1. W tym tygodniu:

- w poniedziałek, (24 maja br.) święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych oraz Dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Składka (do puszki) przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.

- w środę (26 maja br.) wspomnienie Św. Filipa NEREUSZA , prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święto.

- w czwartek, (27 maja br.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- w sobotę (29 maja br.) wspomnienie Św. Urszuli LEDUCHWSKIEJ, dziewicy. W tym dniu o godzinie 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja  w Bielsku – Białej, Ks. Biskup Roman PINDEL udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich.

- W tym też dniu w naszym kościele, ks. arcybiskup Józef KOWALCZYK udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Uroczysta Msza Św. będzie sprawowana o godz. 15.00. Polecajmy w modlitwie Bogu młodzież która ma przyjąć ten sakrament. Bardzo tego potrzebują. Możemy w ich intencji również ofiarować nasz trud pracy, cierpienia i post.

- w przyszłą niedzielę, (30 maja br.) przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Przypominamy, że choć Okres Wielkanocny kończy się w dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, to czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej zakończy się za tydzień – w Uroczystość Najświętszej Trójcy (30 maja br.). Drugie przykazanie kościelne mówi nam: Przynajmniej raz w roku przystąpić do Spowiedzi Świętej. I trzecie przykazanie: Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą. Żeby godnie przyjąć Komunię Świętą, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, a więc należałoby przystąpić do Spowiedzi. Jest to takie minimum, które każdy katolik powinien spełnić.

3. „Majówki” są doprawiane w naszym kościele o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.

4. Dzisiejsza składka kopertowa przeznaczona jest na sprzątanie i wystrój naszego kościoła. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. W poprzednią niedzielę była zbierana kładka kopertowa na potrzeby remontowo gospodarcze.  Za ofiarność i zrozumienie dziękujemy.

5. Trzeciego czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Ponieważ zaistniała możliwość zorganizowania procesji poza teren kościoła, to też w tym roku pójdziemy z Najświętszym Sakramentem, po Mszy Św. o godz. 1030 w ulicę „Cichą”. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I. Jan URBANIEC, II. Rafał WALIGÓRA, III. Tadeusz URBANIEC, IV. Marek WIEWIÓRA (ul. Krakowska). Procesja Bożego Ciała zakończy się Uroczystym Błogosławieństwem w kościele. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i zabierzmy z sobą na procesję maseczki.

6. Na świętowanie dnia dzisiejszego, oraz czas przebywania w gronie rodziny i przyjaciół, przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Intencje

Poniedziałek, 24 maja - Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła- święto

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

Poza Par. - Za śp. Czesławę OLSZOWSKĄ.

7.00 - Za śp. Jana i Helenę ŻYDEK i zmarłych z rodziny.

18.00 - O zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz potrzebne łaski i opiekę M. Bożej dla Przemysława, oraz w intencji Bogu wiadomej. 

Wtorek, 25 maja

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

7.00 - Za śp. Józefa KRUPĘ.

18.00 - Dziękczynno błagalna w 18 rocz. urodzin dla Adriana KRYSTA.

Środa, 26 maja - Dzień Matki

7.00 - Za śp. Rafała URBANIEC od rodziców.

18.00 - Za śp. Stefana MACIEJNY z żoną Anną i rodzicami.

Czwartek, 27 maja - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

Poza Par. - Za śp. Czesławę OLSZOWSKĄ.

7.00 - Za Dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 - Za śp. Franciszka SOCHĘ z rodzicami.

Piątek, 28 maja  

7.00 - Za śp. Jana i Marię PACH oraz zmarłych z rodziny.

18.00 - Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże Błogosławieństwo, dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej dla Marii i Roberta z okazji 50 rocz. ur. oraz o zdrowie dla całej rodziny.

Sobota, 29 maja -  Bierzmowanie – (15.00)

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

7.00 - Za śp. Dorotę SZWED.

15.00 - O Boże Błogosławieństwo dla Bierzmowanych i ich rodzin.

18.00 - Za śp. Urszulę DREWNIAK.

Niedziela, 30 maja - Najświętszej Trójcy – uroczystość

8.00 - Za śp. Stanisławę ŚCIESZKA w 10 rocz. śm. z mężem Andrzejem.  

10.30 - Za śp. Józefa GIBAS.

12.00 - Z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie SZWED.

15.30 - Za śp. Józefa GIBAS z żoną Wandą.