Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

28.03-03.04.2021

Ogłoszenia

1. W tym tygodniu:

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, czasu męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Z tej też racji w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a za uczestnictwo w liturgii i wypełnienie zwykłych warunków odpustu można uzyskać w tych dniach odpust zupełny.

2. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota to dni szczególnego bogactwa liturgii w Kościele. Kilka słów o programie tego tygodnia (…). Jego szczegóły można znaleźć w gablotce w przedsionku kościoła jak i od jutra na stronie internetowej naszej parafii.

3. Przeżywaniu tego okresu liturgicznego towarzyszą nam obostrzenia epidemiologiczne. Przestrzeganie ich obwarowane są nie tylko karami finansowymi lecz również szczególną troską o zdrowie a nawet życie naszych bliźnich. Przypominam, że liczba osób jednocześnie przebywających w naszym kościele to 20. Jedna osoba na 20m2, w odstępie 1,5m. To również maski ochronne, dezynfekcja rąk i wnikliwa kontrola naszego samopoczucia. Miejmy to na względzie decydując się na wejście do kościoła. Wysoka zachorowalność i po nikąd śmiertelność zarażonych wirusem osób niech będzie dla nas ostrzeżeniem. By ułatwić możliwość uczestnictwa w liturgii Triduum jak i samych Świąt najważniejsze wydarzenia będziemy transmitować w internecie na feisbyku. Włączone będą również głośniki zewnętrzne kościoła dla tych wszystkich którzy będą chcieli uczestniczyć w modlitwie na zewnątrz. Poza tym, by umożliwić modlitwę i indywidualną adorację kościół będzie otwarty również poza czasem liturgicznym.

4. W ubiegłą niedzielę prosiliśmy o korzystanie z sakramentu pokuty poprzez cały tydzień. Spowiadaliśmy pół godziny przed każdą Mszą Św. w tym również licznymi w tym czasie mszami pogrzebowymi. Spora liczba osób skorzystała z tej spowiedzi. Przypominamy, że godziny spowiedzi w Wielkim Tygodniu przeznaczone są dla tych osób które przyjechały do rodziny lub z innych poważnych względów nie mogły skorzystać ze spowiedzi w ciągu minionego tygodnia.   

5. Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Cebrata i Hurtowni „Euro-Firany”, akcji Naszej Straży Pożarnej z jej Prezesem na czele, oraz pomocy Pana Ryszarda Pach, udało się posprzątać kostkę wokół kościoła, podjazd na parking i sam parking. By zakończyć porządki przedświąteczne trzeba wykonać jeszcze kilka prac. Dlatego zapraszam do pomocy chętnych. Trudno tu wyznaczać ulicami. Ufam, że znajdzie się kilka osób które znajdą czas i pomogą dokończyć prace. Zapraszam w poniedziałek od godziny 9.00 rano. Proszę zabrać ze sobą grabki i miotły.

6. Składka kopertowa z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na sprzątanie i wystrój kościoła. Za zrozumienie i ofiary z góry serdecznie dziękuję. Składka z Wielkiego Piątku przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie.

7. Pani sołtys informuje, że 1 rata podatku będzie wybierana w dniach: 27 marca od godz. 09.00 do 11.00 w Sali OSP, 29, 30 marca od godz. 08.30 do 16.00 w domu Sołtysa i 30 marca od godz. 09.00 do 11.00 obok posesji Zdzisława Krzak. Wymagane zachowanie bezpieczeństwa sanitarno – epidemiologicznego.

8. Na czas przeżywania Wielkiego Tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Intencje

Wielki Poniedziałek, 29 marca 

Poza Par. - Za śp. Stanisława BARCIK.

Poza Par. - Za śp. Czesławę OLSZOWSKĄ.

Poza Par. - Za śp. Zofię ŚCIESZKA.

Poza Par. - Za śp. Sławomira URBANIEC.

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

7.00 - Za śp. Józefa SZWED w IV. Rocz. śm.

18.00 - Za śp. Stanisławę i Jana OLSZOWSKICH.

Wielki Wtorek, 30 marca

Poza Par. - Za śp. Stanisława BARCIK.

Poza Par. - Za śp. Zofię ŚCIESZKA.

Poza Par. - Za śp. Elżbietę BIŁYK.

7.00 - Za śp. Rozalię i Antoniego BIENIAS od córki Antoniny.

18.00 - Za śp. O. Antoniego DUDEK, ks. Tadeusza STAWIARSKIEGO, ks. Józefa RÓŻYCKIEGO od Apostolatu „Złota Róża”.

Wielka Środa, 3 marca

Poza Par. - Za śp. Stanisława BARCIK.

Poza Par. - Za śp. Zofię ŚCIESZKA.

07.00 - Za śp. Ireneusza SZWED od Małgorzaty i Piotra MACIEJNY z dziećmi.

18.00 - Za Dusze w czyśćcu cierpiące.

Wielki Czwartek, 1 kwietnia

7.00 - Za śp. Rozalię ZABRZECKĄ w I. rocz. śm.

18.00 - 1) Za śp. Eugeniusza BIERNAT z rodzicami i teściami.

2) Za Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Wielki Piątek, 2 kwietnia

10.00 - DROGA KRZYŻOWA (dla dzieci).

17.00 - DROGA KRZYŻOWA (dla dorosłych).

18.00 - Liturgia WIELKIEGO PIĄTKU.

Wielka Sobota, 3 kwietnia

09.00 – I. Święcenie Pokarmów przy kościele,

09.30 – II. Święcenie Pokarmów przy kapliczce na Czerwienicy,

10.00 – III. Święcenie Pokarmów przy kapliczce koło Star. Baru,

19.00  - Liturgia Wielkiej Soboty i Msza Św.

1) Za Parafian,

2) Za zmarłych kapłanów którzy pracowali w tut. parafii.

Nedziela, 4 kwietnia Niedz. Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego

6.00 - „Rezurekcja” –  1) W intencji Róż Różańcowych.

2) O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej dla Strażaków ich rodzin, a dla zmarłych o szczęśliwość życia wiecznego w niebie.

10.30 - O powołania Kapłańskie i Zakonne z naszej parafii.

12.00 - Za Parafian.