Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

01.11-07.11.2020

Ogłoszenia

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- we  wtorek, (02 listopada br.) przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dnu polecamy w naszych modlitwach wszystkich naszych zmarłych. Tych cieszących się niebem, a szczególnie te dusze, które dzięki Miłosierdziu Bożemu mogą pokutować w czyśćcu za swoje winy.

- w środę (04 listopada br.) wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu przypada również 40 rocznica przyjęcia sakry biskupa Janusza Zimniaka. Biskupa Seniora polecamy pamięci w modlitwie.

- wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia życzymy: wielu Łask Bożych, opieki ich Patronów, oraz miłości rodziny i przyjaciół.

2. Dziś Uroczystość Wszystkich świętych. Z powodu niemożności odwiedzenia naszych zmarłych w miejscu ich pochówku, będzie możliwość uczestniczenia w nabożeństwie odprawianym w kościele po Mszy Św. sprawowanej o godz. 15.00.

- W dniu dzisiejszym rozpoczynamy również serię modlitw nazywanych „Różańcem Do Granic Nieba”. W tej modlitwie przyjmujemy do naszych rodzin dzieci nienarodzone i prosimy za ich wstawiennictwem o Miłosierdzie Boże dla nas samych, naszych rodzin i Polski – naszej Ojczyzny. Ta szczególna modlitwa, jest możliwa w kościele (o godz. 15.00), w domu, w późniejszym czasie również na cmentarzu, po jego otwarciu. Więcej informacji na stronie internetowej samej akcji modlitewnej jak i naszej parafialnej.

3. W Dzień Zaduszny, (2 listopada br.) Msze Św. będą o godz. 7.00, 10.30 i o 17.00. Przez cały miesiąc nabożeństwa za zmarłych połączone z „wypominkami” będą o godz. 16.30. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego (według dyspensy papieskiej w inne dni miesiąca listopada, a nie jak było do tej pory od 1 do 8 listopada) pod warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, modlitwa za zmarłych i odwiedzenie cmentarza oraz modlitwa w intencjach Ojca Św.

- Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na mocy watykańskiego dekretu osoby te mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy za zmarłych.

4. W nadchodzącym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek z adoracją N.S, we Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00 modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii, oddając cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Sercu Najświętszej Maryi Panny.

- pierwszy piątek miesiąca z możliwością spowiedzi o godz. 6.30 rano i o 15.30 przed Mszą św. Po Mszy św. modlić się będziemy litanią do Serca Jezusowego. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9.00.

5. Dziękuję również za ofiary przeznaczone na kwiaty i sprzątanie kościoła. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

6. Nadal trwa zbiórka pieniędzy na ogrzewanie kościoła. Za otrzymane do tej pory środki dziękujemy i polecamy tę sprawę waszej pamięci.

7. Przy wyjściu na stoliku znajdują się znicze przegotowane przez młodzież. Ofiary uzyskane z ich sprzedaży przeznaczone są na potrzeby duszpasterskie młodzieży z naszej parafii.

8. Z racji wprowadzenia w naszym kraju obostrzeń związanych z epidemią, w gablocie i na stronie internetowej, znajdą się informacje o zmianach w funkcjonowaniu naszej parafii. Ważne jest by się z nimi zapoznać.  Pamiętajmy o maseczkach, rozlokowaniu się według naklejek i szczerej modlitwie popartej dobrym i świętym życiem –  bez lęku. Mając na względzie tę trudną sytuację zmianie uległy niektóre godziny Mszy Świętych. Od poprzedniej niedzieli wprowadzamy dodatkową Mszę Św. niedzielną o godz. 12.00, by część z Was przychodzących na godz. 8.00, czy 10.30 mogła uczestniczyć w Eucharystii nie wprowadzając zagrożenia zarażeniem. Zmianie też uległa popołudniowa Msza Św. w dzień powszedni. Ponieważ są tam zawsze dwie intencje, to pierwsza z nich jest odprawiana o godz. 16.00, później nabożeństwo połączone z wypominkami, a po nim o godz. 17.00 druga Msza Św. Rozpiskę tych intencji znajdziecie w gablocie w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Zmiany te podyktowane potrzebą duszpasterską będą obowiązywać aż do odwołania.

9. Wszystkim życzymy zdrowia, dobrej niedzieli, niech Chrystus Wam błogosławi w tygodniu pracy i odpoczynku.

Intencje

Poniedziałek, 2 listopada

7.00 - Za śp. Józefa CEBRAT od wnuka Piotra z żoną Agnieszką.

10.30 - Za śp. Edwarda WIEWIÓRA i syna Piotra, Józefa i Marię oraz Józefa DUC i zmarłych z rodziny.

17.00 - Za zmarłych z rodziny KALISZTAN, ZYCH i CZEKAŃSKICH.

Wtorek, 3 listopada

7.00 - Za śp. Krzysztofa DUDEK od siostry Marceli z mężem.

16.00 - Za śp. Kazimierza CEBRAT i zmarłych z rodziny.

17.00 - Za śp. Józefa ŚCIESZKĘ z rodzicami i teściami zięciem Sylwestrem i synową Marią.

Środa, 4 listopada

07.00 - Za śp. Helenę ŚCIESZKA od Ewy i Mieczysława PIELA.

Poza Par. -  Za śp. Bronisławę BARGIEL.

16.00 - Za śp. Kazimierza i Krystynę BĄK z rodzicami i teściem.

17.00 - Za śp. Annę, Mieczysława WIEWIÓRĘ, syna Bernarda i wnuka Łukasza.

Czwartek, 5 listopada

7.00 - Za śp. Zofię i Henryka KEMPNY.

Poza Par. -  Za śp. Helenę URBANIEC od Anny i Albina KŁODNICKICH.

16.00 - O powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i w intencji kapłanów od Apostolatu „Złota Róża”.         

17.00 - Za śp. Helenę PACH w 1 rocz. śmierci.  

Piątek, 6 listopada

7.00 - Za Dusze w czyśćcu cierpiące.

Poza Par. - Za śp. Bronisławę BARGIEL.

16.00 - Za śp. Annę ŚCIESZKĘ w rocz. śm. z mężem Franciszkiem..

17.00 - Za śp. Krzysztofa DUDEK od (?).

Sobota, 7 listopada

7.00 - Za śp. Jana URBANIEC od wnuka Łukasza z rodziną.

Poza Par. - Za śp. Helenę URBANIEC od Zuchów, Harcerek i Harcerzy oraz kadry instruktorskiej Hufca Harcerstwa Polskiego w Żywcu.

16.00 - Za śp. Jana TARGOSZ w 15 rocz. śm. żonę Rozalię, synów Józefa i Stanisława i zięcia Romana.

17.00 - Za śp. Jana KOLEBUK z intencji rodziny.

Niedziela, 8 listopada

8.00 - Za śp. Marię WIDUCH z dwoma mężami i synem Markiem.

10.30 - 1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kacpra SZWAJCY w 18 rocz. urodzin i Józefa KLECZA w 70 rocz. urodzin.

2) Za śp. Karola i Katarzynę MAREK oraz syna Michała.

15.30 - Za śp. Janinę SZWED w 3 rocz. śm. z mężem Bronisławem.