Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

25.10-31.10.2020

Ogłoszenia

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w  środę, (28 października br.) przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia życzymy: wielu Łask Bożych, opieki ich Patronów, oraz miłości rodziny i przyjaciół.

2. W przyszłą niedzielę (01 listopada br.) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej też racji Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 8.00, 10.30, 12.00 i o 15.00. Przypominamy że nie będzie procesji i Mszy Św. na cmentarzu. Bardzo prosimy by tak rozłożyć swoje uczestnictwo we Mszy Św. i odwiedzinach zmarłych na cmentarzu, by nie łamać przepisów.

3. W Dzień Zaduszny, (2 listopada br.) Msze Św. będą o godz. 7.00, 10.30 i o 17.00. Przez cały miesiąc nabożeństwa za zmarłych połączone z „wypominkami” będą o godz. 16.30. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego (do 8 listopada br.) pod warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, modlitwa za zmarłych i odwiedzenie cmentarza.

4. Zakończyliśmy tydzień modlitw za misje. Składka którą złożyliście na wsparcie misjonarzy wyniosła: 446,50 zł. Za wsparcie – modlitwą i ofiarą bardzo dziękuję.

5. Dziękuję również za ofiary przeznaczone na remonty i potrzeby naszej świątyni. W sumie złożyliście 2620 zł. Dzisiejsza składka do kopert, tradycyjnie przeznaczona jest na kwiaty i sprzątanie w naszym kościele.

6. Dziękując za złożone ofiary rodzin, na ogrzewanie kościoła, nadal przypominamy, że miesiące: wrzesień, październik, listopad to miesiące zbierania funduszy na ten właśnie cel. Prosimy o wsparcie i liczymy na zrozumienie.

7. Kończący się miesiąc to czas zamawiania modlitewnych „wypominek” rocznych i listopadowych. Przypominamy, że wypisując imiona i nazwiska zmarłych za których chcemy się modlić, należy zwrócić uwagę na ich czytelność. Z wypominkami przychodzimy do zakrystii lub kancelarii po Mszy św.

8. Przy wyjściu na stoliku znajdują się znicze przegotowane przez młodzież. Ofiary uzyskane z ich sprzedaży przeznaczone są na potrzeby duszpasterskie młodzieży z naszej parafii.

9. Z racji wprowadzenia w naszym kraju obostrzeń związanych z epidemią, w gablocie i na stronie internetowej, znajdą się informacje o zmianach w funkcjonowaniu naszej parafii. Ważne jest by się z nimi zapoznać.  Przypominamy, że Podczas Mszy Św. i nabożeństw w kościele może być 45 os. z tym, że 11 os. z tej liczby może być na chórze. A więc w powszedni dzień 34 os. Do tego maseczki, rozlokowanie się według tych naklejek i szczera modlitwa poparta dobrym i świętym życiem – bez lęku. Mając na względzie tę trudną sytuację zmianie uległy niektóre godziny Mszy Świętych. Od dzisiejszej niedzieli wprowadzamy dodatkową Mszę Św. o godz. 12.00, by część z Was przychodzących na godz. 8.00, czy 10.30 mogła uczestniczyć w Eucharystii nie wprowadzając zagrożenia zarażeniem. Zmianie też ulegnie popołudniowa Msza Św. w dzień powszedni. Ponieważ są tam zawsze dwie intencje, to pierwsza z nich zostanie odprawiona o  godz. 16.00, później różaniec, a po nim o godz. 17.00 druga Msza Św. Rozpiskę tych intencji znajdziecie w gablocie w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Zmiany te podyktowane potrzebą duszpasterską będą obowiązywać aż do odwołania.

10. Wszystkim życzymy zdrowia, dobrej niedzieli, niech Chrystus Wam błogosławi w tygodniu pracy i odpoczynku.

Intencje

Poniedziałek, 26 października

7.00 - Za śp. Janinę BIERNATEK od Roberta WIEWIÓRY.

Poza Par. - Za śp. Helenę URBANIEC od Barbary PLUCIŃSKIEJ.

16.00 - Za śp. Stanisława PONIKWIA z rodzicami.

17.00 - Za śp. Marię MRÓZEK w 1 rocz. śmierci.

Wtorek, 27 października

7.00 - Za śp. Jana URBANIEC od wnuka Piotra z rodziną.

16.00 - Za śp. Marię MRÓZEK od Karoliny i Wojciecha JANIK.

17.00 - Za śp. Józefa CEBRAT od wnuczki Katarzyny z mężem Grzegorzem.

Środa, 28 października

07.00 - Za śp. Dusze w czyśćcu cierpiące.

Poza Par. - Za śp. Helenę URBANIEC od Ewy TOMICZEK.

16.00 - Za śp. Jana i Helenę PACH.

17.00 - Za śp. Władysława WIEWIÓRĘ z synem, rodzicami i teściami oraz Franciszka CWAJNA z żoną, trzema synami, córką i zięciami. Andrzeja LUBER i IWAŃCZAKA Jana.

Czwartek, 29 października

7.00 - Za śp. Janinę BIERNATEK od Wiesława URBANIEC z żoną.

16.00 - Za śp. Karola BIERNAT z żonami i Marię GÓRNĄ z synem.          

17.00 - Za śp. Stanisława DRATNAL, rodziców, teściów i siostrę Annę i brata Michała.  

Piątek, 30 października

7.00 - Za śp. Jana URBANIEC od wnuka Bartłomieja.

16.00 - Za śp. Józefa PACH w 9 rocz. śmierci.

17.00 - Za śp. Krzysztofa DUDEK od mamy Teresy.

Sobota, 31 października

7.00 - Za śp. Krzysztofa DUDEK od siostry Małgorzaty.

Poza Par. - Za śp. Helenę URBANIEC od Sabiny i Jarosława BIELA.

16.00 - O Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla o. Łukasza z okazji imienin.

17.00 - Za śp. Stefanię i Józefa SZWED, synów, synowych i zięciów.

Niedziela, 1 listopada 

 8.00 - Za śp. Czesławę i Jana ŚCIESZKÓW z rodzicami.

10.30 - Za śp. Eugeniusza KUŹNIKA.

12.00 - Za śp. Marię i Jana WRÓBEL z córką Władysławą i synem Eugeniuszem.

15.30 - Za zmarłych Parafian, zmarłych Kapłanów tutaj pracujących oraz zmarłych budowniczych kościoła.