Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

27.09-03.10.2020

Ogłoszenia

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek, (28 września br.) wspomnienie Św. Wacława, męczennika .
- we wtorek (29 września br.) Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
- w środę, (30 września br.) wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
- w czwartek, (01 października br.) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy też nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Będą one odprawiane pół godziny przed Mszą św. ta zaś do końca tygodnia (tj. 03 października br.) będzie sprawowana tak jak do tej pory o godz. 18.00. Od nowego tygodnia (05 października br.) Msze św. będą sprawowane o godz. 17.00.
- w piątek, (02 października br.) wspomnienie Św. Aniołów Stróżów. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia życzymy: wielu Łask Bożych, opieki ich Patronów, oraz miłości rodziny i przyjaciół.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają:
- pierwszy czwartek z adoracją N.S, we Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii,
- pierwszy piątek miesiąca z możliwością spowiedzi o godz. 6.30 rano i o 17.00 przed Mszą św. wieczorną. Po Mszy św. modlić się będziemy litanią do Serca Jezusowego. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9.00,
- pierwsza sobota miesiąca z Nabożeństwem Fatimskim. O godz. 17.00 wystawienie N.S i indywidualna adoracja. Następnie o 17.30 Różaniec i Msza św. z uroczystą procesją na którą zapraszamy wszystkich parafian i gości. Zapraszamy mężczyzn do niesienia figury. Zabierzmy na procesję również świece. Jest to ostatnie Nabożeństwo Maryjne w tym roku kalendarzowym.

3. W następną niedzielę (04 października br.) o godz. 08.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Dziękujemy za ofiary składane w tamtą niedzielę na tacę. Przeznaczone są one na remonty i utrzymanie naszego kościoła. Po podliczeniu ogółem zebrano 5061 zł, w tym 3810 zł. w kopertach i 1251 zł. poza. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na sprzątanie i wystrój naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.

Zbieraliśmy również datki do skrzynki na rozgłośnię radiową „Anioł Beskidów” i wyniosła ona 303 zł. Ofiarodawcom niech Pan Bóg Błogosławi.

5. Dziękując za złożone ofiary rodzin, na ogrzewanie kościoła (poza składkami miesięcznymi), nadal przypominamy, że miesiące: wrzesień, październik, listopad to miesiące zbierania funduszy na ogrzewanie kościoła. Prosimy o wsparcie i liczymy na zrozumienie.

6. Po wakacyjnej przerwie, na spotkanie zapraszam członków Rady Parafialnej. Termin i miejsce zostaną ustalone z Panią Joanną Cul – przewodniczącą Rady.

7. Zgodnie z sugestią władz Kościelnych zachęcamy do przyłączenia się do wyrażenia swojej opinii na temat rozpowszechnianych w Naszym Kraju „marszy równości”. Możemy to zrobić poprzez podpisanie petycji żądającej zmiany zapisu w konstytucji RP. Pomimo naszych rozlicznych sympatii politycznych, naszym wspólnym obowiązkiem jest nie dopuścić do rozpadu rodziny i moralności oraz wypatrzeniom moralnym jakie niesie z sobą LGBT.

By wyrazić swoje żądanie należy złożyć swój podpis pod petycją o zatwierdzenie ustawy i podanie nr. PESEL (z dowodu osobistego)na przygotowanych do tego listach. W tygodniu będą one w zakrystii, zaś w przyszłą niedzielę na stolikach w przedsionku kościoła.

8. Urząd Statystyczny w Katowicach zwrócił się z prośbą o ogłoszenie informacji.
- Od 01 września br. rozpoczął się spis rolny. Rolnicy mogą udzielić informacji o gospodarstwach rolnych przede wszystkim poprzez samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która dostępna jest na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ przez cały okres trwania spisu. Osoby nie posiadające komputera lub dostępu do Internetu mogą spisać się telefonicznie - dzwoniąc na czynną codziennie w godz. 8.00-20.00 infolinię spisową pod nr 22 279 99 99. Pozostałe informacje w gablocie w przedsionku kościoła.

9. Pod chórem znajdują się również gazety katolickie. Zachęcamy do ich nabywania i czytania.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, niech Chrystus Wam błogosławi w tygodniu pracy i odpoczynku.

Intencje

Poniedziałek, 28 września:

7.00 - Za śp. Marię MRÓZEK od Bogusława MIESZNAK.
18.00 - 1) Za śp. Józefa URBANIEC z synem Bogdanem.
2) Za śp. Franciszkę SŁOWIAK od córki Haliny z mężem.

Wtorek, 29 września

7.00 - Za śp. Marię ŚCIESZKA od Sylwii i Adama WISŁA.
18.00 - 1) Za śp. Michała OLSZOWSKIEGO z żoną Marią i dziećmi.
2) Za śp. Franciszkę SŁOWIAK od córki Anny z mężem.

Środa, 30 września

07.00 - Za śp. Marię MRÓZEK od rodziny BARTOSZEWSKICH.
18.00 - 1) O Boże błogosławieństwo dla ks. Rafała SZWAJCY.
2) Za śp. Joannę PACH w 1 – rocz. śm.

Czwartek, 1 października:

7.00 - Za śp. Marię ŚCIESZKA od Stanisławy i Mariana KIJAS.
18.00 - 1) Za śp. Lucynę i Stanisława KALETA od wnuczki Agnieszki i Prawnuków Martyny i Filipa.
2) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Heleny Ścieszka w 85 rocznicę urodzin.

Piątek, 2 października

7.00 - Za dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 - 1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach z Róży Różańcowej św. Teresy.
2) Za śp. Tadeusza ZABRZĘCKIEGO z synem Romanem w 10 rocz. śm.

Sobota, 3 października

7.00 - Za śp. Helenę ŚCIESZKA od swatów Kazimiery i Alfreda KOŁODZIEJ.
18.00 - Za śp. Tadeusza SUCHY z żoną od Marii z dziećmi.

Niedziela, 4 października

8.00 - Za śp. Franciszka TOMASZKA.
10.30 - 1) Za Parafian.
2) O zgodę i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.30 - Za śp. Józefa RACZYK w 3 – rocz. śm.