Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

09.08-15.08.2020

Ogłoszenia

1. W rozpoczynającym się tygodniu  w liturgii Kościoła wspominamy:

-  W poniedziałek (10 sierpnia br.),  święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

-  We wtorek (11 sierpnia br.), wspomnienie św. Klary, dziewicy. W tym dniu na wałach jasnogórskich o godz. 13.30 będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki pieszej.

-  W piątek (14 sierpnia br.), uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika Patrona naszego Kościoła i całej Diecezji. Z tej racji Uroczystości Odpustowe w naszej parafii będą miały miejsce w przyszłą niedzielę (16 sierpnia br.) na Mszy św. o godz. 10.30.  Po Mszy Św. udamy się w procesji wokół kościoła. Do uczestnictwa w niej zapraszamy szczególnie dzieci, niosących feretrony, Straż Pożarną i Orkiestrę. Z obchodami tej uroczystości związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

- W sobotę (15 sierpnia br.), obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą o godz.: 8.00, 10.30 i 15.30.  Warto przypomnieć, że jest to również rocznica „Cudu nad Wisłą”. Zwycięskiej bitwy z 1920r.

- Wszystkim Solenizantom tego tygodnia życzymy: wielu Łask Bożych, opieki ich Patronów, oraz miłości rodziny i przyjaciół.

2. W następną Niedzielę (16 sierpnia br.), według wcześniejszych ustaleń, będzie zbierana składka inwestycyjna na potrzeby budowlane w naszym kościele.

3. W najbliższą sobotę, parafia wraz ze stowarzyszeniem organizuje wyjazd rowerowy nad Jezioro Żywieckie. W planie przejazd rowerem nad jezioro, tam smażenie kiełbaski i powrót na rowerach. Jest też możliwość dojazdu samochodem na samą kiełbaskę.  Szczegóły i zapisy u ks. Pawła lub u Pani Beaty Cebrat.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Pokolorujmy edukację kubańskich dzieciaków”. Zebraliśmy bardzo dużo potrzebnych przedmiotów szkolnych. W przyszłym tygodniu zakończymy zbiórkę i prześlemy przedmioty dzieciom na Kubę. Niech wszystkim Pan Bóg wynagrodzi za hojne serce.

5. W sobotę (28 sierpnia br.) ks. Paweł w ramach Michalickich Rajdów Rowerowych organizuje jednodniową pielgrzymkę rowerową z Krakowa do Częstochowy, liczba uczestników ograniczona. W planie przejazd rowerem z Krakowa do Częstochowy ok. 120km, na Jasnej Górze msza święta i powrót samochodem. Jest możliwość noclegu i transportu. Całkowity koszt z wyżywieniem 100 zł. Szczegóły na stronie facebook.com/michalickierajdyrowerowe i u ks. Pawła.

6. Pod chórem, za dowolną opłatą jest do nabycia nasza gazetka parafialna „W drodze ku wierchom”. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, niech Chrystus Wam błogosławi w tygodniu pracy i odpoczynku.

Intencje

Poniedziałek, 10 sierpnia

7.00 – Za śp. Marię Ścieszka od teściowej Czesławy

18.00 – Za śp. Dorotę Szwed od Bernadetty Sołtysik z rodziną

Wtorek, 11 sierpnia

7.00 – Za śp. Marię Ścieszka od Wojciecha Pieli

18.00 – Za śp. Marię Mrózek od swatowej Ludwiki Graca

Środa, 12 sierpnia

7.00 – Za śp. Marię Ścieszka od Tadeusza i Bogusławy Ścieszka z synem Mateuszem

18.00 – Za śp. Sylwestra Piela w 9 rocz. śmierci

Czwartek, 13 sierpnia

7.00 – Za śp. Marię Mrózek od Małgorzaty i Dariusza z córkami

18.00 – Za śp. Jana i Krystyny Ścieszką

Piątek, 14 sierpnia

7.00 – Za śp. Helenę Ścieszka od wnuka Krzysztofa z żoną

18.00 – Za śp. Dorotę Szwed od Wojciecha Sołtysik

Sobota, 15 sierpnia

8.00 – Za śp. Rozalię Ścieszka z dwoma mężami i synami

10.30 – 1) Za śp. Wiesława Olszowskiego w 30 dniu po śmierci

2) Za śp. Marię Urbaniec w pierwszą rocz. śmierci i Jana Urbaniec

15.30 – Za śp. Cyryla Cul z rodzicami i teściami

Niedziela, 16 sierpnia

8.00 - O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Pach

10.30 – Za śp. Jana Witos w 10 rocz. śmierci

15.30 – Za śp. Władysława Ponikwia w 2 rocz. śmierci