Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

28.06-04.07.2020

Ogłoszenia

  1. Życie zgodne z Ewangelią ma być czytelne dla innych, w chrześcijaństwie nie ma udawania. Chociaż natrafiamy na trudności i wyśmianie przez innych to nie mogę się poddać, ale muszę być wytrwałym, a wtedy będę autentycznym świadkiem Ewangelii. Nie zrażaj się przeciwnościami, lecz raduj się z najdrobniejszych sukcesów duchowych bo one stanowią zadatek nowego życia.

  2. Jutro obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, jest to równocześnie dzień Imienin ks. Pawła, któremu życzymy wielu łask Bożych i otaczamy go naszą modlitwą.

  3. We Wtorek kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Bożego.

  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość dla kapłanów.

  5. W pierwszy piątek miesiąca do chorych pojedzie tylko jeden kapłan, ale postaram się wszystkich odwiedzić proszę o cierpliwość.

  6. W pierwszą sobotę miesiąca, kolejne nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii; O godz. 17.00 adoracja indywidualna i okazja do spowiedzi. 17.30 Różaniec Fatimski, który proszę by poprowadziły przedstawiciele kół różańcowych. Następnie Msza Św. wynagradzająca, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Neoprezbiter  naszego Zgromadzenia ks. Emil Kurek CSMA. Po Mszy Św. procesja Fatimska. Do niesienia Figury proszę Panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych. Wszystkich Parafian zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.  

  7. Młodzież w naszej Parafii włączyła się do akcji pt. „Pokolorujmy edukacje Kubańskim dzieciom”. Jat to zbiórka pomocy szkolnych, piórników, długopisów, ołówków, kredek, zeszytów i tych wszystkich przyborów szkolnych potrzebnych do edukacji. Zbiórka ta potrwa do sierpnia i można się w nią włączyć przynosząc do kościoła przybory szkolne. Pod chórem przy wejściu  znajduje się  kosz do którego będzie można składać  przybory, czy zeszyty szkolne.

  8. Czwartego lipca odbędzie się ogólnopolskie spotkanie ze świętym Michałem Archaniołem w Częstochowie, jeśli Ktoś byłby zainteresowany zapraszam do indywidualnego wyjazdu, nie będzie pielgrzymki zorganizowanej autokarem.

  9. Wszystkim życzę miłej niedzieli, dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku na wakacjach, a równocześnie proszę o dalszą  rozwagę i przestrzeganie zasad sanitarnych , jakie nas obowiązują.

Intencje

PONIEDZIAŁEK, 29 czerwca

7.00 – Za śp. Janinę Piela od Barbary i Tadeusza Ścieszka

18.00 – 1) O Boże błogosławieństwo dla ks. Pawła z okazji imienin od Apostolatu Złota Róża

2) Za śp. Antoninę w 22 rocz. śmierci i męża Jana

WTOREK, 30 czerwca

7.00 – Za śp. Franciszka Szczotka od Lucyny  i Józefa Pach

18.00 – 1) Za śp. Helenę i Józefa Zabrzyckich z synem

2) Za śp. Piotra Pach i zmarłych z rodziny od Małgorzaty i Janusza  Pauliny Alfawickich

ŚRODA, 1 lipca

7.00 – Za śp. Janinę Piela od Danuty i Tadeusza Targosz

18.00 – Za śp. Józefa Olszowskiego w 6 rocz. śmierci i syna Leszka

CZWARTEK, 2 lipca

7.00 – Za śp. Janinę Piela od Grzegorza i Moniki Targosz

18.00 – 1) Za kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie i Zakonne oraz błogosławieństwo dla Apostolatu Złota Róża

2) Za śp. Mieczysława z córką Pelagią i całym rodzeństwem

PIĄTEK, 3 lipca

7.00 – Za śp. Janinę Piela od Mariusza i Magdaleny Targosz

18.00 – Dziękczynna w 18 rocz. urodzin dla Tomasza

SOBOTA, 4 lipca

7.00 – Za śp. Annę Żydek w 1 rocz. śmierci

18.00 – Wynagradzająca za grzechy świata

NIEDZIELA, 5 lipca

8.00 – Za śp. Czesława Bak z rodzicami i teściami

10.30 – Za śp. Jana Pępek w rocznicę śmierci

15.30 – Za śp. Stanisława Ścieszka z rodzeństwem