Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

05.04-11.04.2020

Ogłoszenia

  1. Hosanna Synowi Dawidowemu” woła tłum, ale za kilka dni ci sami ludzie będą krzyczeć „Na krzyż z Nim”, bo taki jest człowiek, przewrotny w swym myśleniu. Przez całe dzieje ludzkości widzimy jego przewrotność i zakłamanie, być może, dziś płacimy za ową przewrotność i zapatrzenie w siebie. Jezu daj, abyśmy z tej lekcji nauczyli się większej pokory i całą ufność tylko w Tobie pokładali.
  2. Wchodzimy w Wielki Tydzień, przeżywania Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana. Będzie on dla nas też czasem próby, bowiem te najważniejsze święta i Triduum Paschalne musimy spędzić w naszych domach. Ale proszę Was, nie zapominajcie o tym co najważniejsze, by wspólnie włączyć się po przez transmisję na Facebooku we wszystkie nabożeństwa, jakie będą odprawiane w naszej Parafii. Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Św. „Wieczerzy Pańskiej”  w intencji kapłanów, Wielki Piątek o godz. 17.00 będzie transmitowana Droga Krzyżowa z naszego Kościoła, a o godz. 18.00  Liturgia Wielkiego Piątku. Na ten czas ustawcie w swoich domach Krzyż, który będziemy adorować. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wielka Sobota o godz. 10.00 w Kościele po przez Transmisję będzie  Jutrznia i modlitwa poświęcenia pokarmów, włączcie się w swoich domach do tej modlitwy. Potem przejadę samochodem po ulicach Parafii i pokropię wasze pokarmy. Proszę Was, aby rodziny przed swoimi domami ustawiły stoliczek  ze  święconką  do pokropienia – uwaga. Nie gromadzimy się przy stoliczkach! O godz. 18.00 będzie Liturgia Paschalna Wielkiej Soboty, którą też będziemy transmitować. W domach na ten czas ustawcie Świecę chrzcielną oraz wodę święconą, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne.     
  3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 7.00 jak już było zapowiedziane w Informatorze pod eskortą strażaków przejadę z Najświętszym  Sakramentem przez Parafię i proszę by również nie gromadzić się przy drodze, ale pozostać przy własnych domach, albo na balkonie. Po objeździe będzie Msza Św. W Niedziele Zmartwychwstania postaramy się transmitować wszystkie Msze św.
  4. Intencje podane są w Informatorze, oraz na naszej stronie Internetowej.
  5. Niech ten trudny, ale zarazem piękny czas, próby naszej wiary i jeszcze mocniejszego związania się z Bogiem i kościołem przyczyni się do naszego uświęcenia i większej jedności i miłości.

Intencje

Wielki Poniedziałek 6 kwietnia

7.00 - Za śp. Franciszka Szczotka od Janiny Pach

18.00 - 1) Za śp. Marię i Franciszka Gibas z rodzicami

2) Za śp. Jana Biernat z synem oraz Rozalię Hura z dwoma mężami

Wielki Wtorek 7 kwietnia

7.00 - W rocz. śmierci Danuty Chytroś z dwoma mężami rodziców i teściów

18.00 - Za śp. Marię Olszowska z mężem i dziećmi

Wielka Środa 8 kwietnia

7.00 - Za śp. Helenę Pach od sąsiadki Mari Biernat

18.00 - 1) Za śp. Dorotę Szwed od męża Eugeniusza

2) Za dusze w czyśćcu cierpiące

Wielki Czwartek 9 kwietnia

18.00 - 1) Za kapłanów pracujących w naszej Parafii

2) Za śp. Helenę Ścieszka z mężem Feliksem, synem Stanisławem i Romanem z żoną, oraz Czesławę i Anielę Szwed

Wielka Sobota 11 kwietnia

18.00 - 1) O zdrowie dla członków Róży Sioostry Faustyny

2) W 13 rocz. śmierci Anny Bieniek i Jana Bieniek 9 rocz. śmierci

Niedziela Wielkanocna 12 kwietnia

(7.00)  8.00 - 1) Rezurekcja za Parafian

2) Za Strażaków i orkiestrę. O Boże błogosławieństwo

10.30 - 1) W 40 rocz. ślubu Gabrieli i Stanisława Urbaniec

10.30 - 2) Za śp. Romana Wiwatowskiego z żoną Wacławą i synami Leszkiem i Janem oraz synową Halinę.