Michalici

Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z Nieba…

21-06-2020

facebook twitter
Procesja Bożego Ciała po raz kolejny przeszła ulicami naszej miejscowości.

11 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej. W Kościele uroczystość ta kojarzy się wiernym z procesją Bożego Ciała. W naszej parafii, pomimo obostrzeń związanych z epidemią korona wirusa, procesja ruszyła, aby Eucharystyczny Jezus przeniknął naszą rzeczywistość, trudy i problemy.

O godzinie 10:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. Piotra Prokopowicza – michality na co dzień posługującego w Miejscu Piastowym. Ksiądz Celebrans podczas swojej homilii podkreślił, jak ważna jest Eucharystia w życiu każdego z nas. „Eucharystia to nic innego, jak uczta wdzięczności” podkreślił Kaznodzieja. Ks. Piotr zauważył, jak ważne jest przygotowanie do godnego przeżycia Eucharystii. Starał się skłonić wiernych do refleksji: „Spójrzmy na nasze miejsca zamieszkania, pracy, nauki ile w nich jest miłości i zrozumienia, a ile obojętności, być może egoizmu w naszej osobie”.

Po Mszy Świętej rozpoczęła się procesja ulicami naszej wioski. Służba Liturgiczna, stroje góralskie i niesione znaki – chorągwie i obrazy, sztandary OSP, Górników i Róż Różańcowych, a także doniosła gra Orkiestry Dętej – nadały temu religijnemu wydarzeniu podniosły charakter. Przypomniały nam wszystkim, że wiarę należy wyznawać publicznie, przyznawać się do niej i dawać świadectwo.