Michalici

„Szczęśliwy, kto się do Matki uciecze”

25-04-2020

facebook twitter
Maj jest miesiącem poświęconym Maryi, pragniemy w sposób szczególny włączyć się w modlitwę do Matki Bożej przez rozpoczęcie w naszej Parafii Nabożeństw Fatimskich.

Witam  gorąco całą rodzinę Parafialną  w czasie  narodowej próby, którą jak na razie zdajemy w sposób bardzo dobry. Na pewno, każdy z was już jest zmęczony tymi restrykcjami jakie spadły na nas, ale jest to też czas wielkich przemyśleń i mobilizacji do wspólnego działania, aby wzajemnie sobie pomagać i okazywać wielka solidarność, zwłaszcza z dotkniętymi  pandemią. Przykre jest tylko to, że nie wszyscy w narodzie to rozumieją, a nawet  robią wszystko, aby innych zniechęcić, czy nawoływać nawet do bojkotu. Widać, żadne znaki Opatrzności Bożej ich nie nawrócą. Niebawem wejdziemy w piękny miesiąc, w którym świat wokół nas mieni się kolorami, a w Kościołach rozbrzmiewać będzie pieśń: „Chwalcie łąki umajone”. Wielu wiernych w majowe wieczory gromadzi się w świątyniach, przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach, figurach. Z wielu ust płyną wtedy wezwania Litanii Loretańskiej. My jako Parafia pragniemy od Pierwszej Soboty Maja, czyli w Uroczystość  Odpustową rozpocząć Nabożeństwa Fatimskie jako podziękowanie Matce Bożej, za uchronienie naszej Parafii przed Epidemią. Na Sumie odpustowej odbędzie się wprowadzenie figury Matki Bożej Fatimskiej na stałe do Kościoła. Pragniemy dziękować Panu Bogu za Matkę Syna Bożego, za Jej wstawiennictwo i prosić o dalszą opiekę nad nami i całym światem.

Matka Boska nie pozostaje nigdy głucha na wołanie i płacz swoich dzieci - a „Szczęśliwy ten, kto się do Matki uciecze”. Tam, gdzie sklepieniem jest niebo, a organami – majowy wiatr i ptasi wtór, najłatwiej jest otworzyć się przed Matką, „u której serce otwarte każdemu”. Niech więc wasze świadectwo wiary płynie przez pola i łąki naszej parafii, gdzie tylko znajdują się kapliczki, jako symbole, że tu mieszka wierny lud…

Z kapłańskim pozdrowieniem dla całej rodziny Parafialnej

 ks. Proboszcz Stanisław Kalisztan