Michalici

Święto Trzech Króli

08-02-2020

facebook twitter
Jak co roku ulicami naszej parafii przeszły Orszaki Królewskie.

Już po raz czwarty ulicami naszej miejscowości przeszły trzy orszaki królewskie… Z kolędą na ustach, w barwnym korowodzie i z koronami na głowach przybyły przed naszą świątynię orszaki Mędrców ze Wschodu, Kacpra, Melchiora i Baltazara, aby złożyć pokłon Panu.

Na stopniach świątyni została odegrana scena spotkania Trzech Mędrców i króla Heroda. Po czym Trzej Monarchowie ruszyli do Kościoła, aby oddać hołd Maleńkiemu Jezusowi. Wytrwałe podążanie Królów za gwiazdą, przypomina nam, że jesteśmy uczestnikami zbawczego planu Boga. 

To wydarzenie, zwane „jasełkami ulicznymi”, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością w naszej parafii. Możemy to zauważyć przez zaangażowanie wielu grup parafialnych i nie tylko. Za wspólną modlitwę dziękujemy Księżom posługującym w naszej parafii, Radzie Duszpasterskiej, zespołowi Hajduki, reprezentantom Orkiestry Dętej, Strażakom z naszej OSP, młodzieży z Betanii oraz wszystkim, którzy założyli na głowę korony i wyruszyli z Nami w drogę, aby głosić światu Radosną Nowinę.

Paulina Błachut