Michalici

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górkę

14-10-2020

facebook twitter
Jak co roku nasi parafianie wyruszyli z pielgrzymką do Sanktuarium na Jasnej Górce.

Jak co roku – w niedzielę 6 września br. – sprzed naszego kościoła parafialnego wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium  pw. Narodzenia NMP na „Jasnej Górce”, by uczestniczyć w uroczystościach odpustowych.

Mimo niesprzyjającej pogody zebrała się spora liczba parafian, którzy pod przewodnictwem ks. Pawła i z towarzyszeniem Orkiestry OSP, szyli by prosić w różańcu, a później podczas sprawowanej na zewnętrznym ołtarzu, Mszy Świętej, o potrzebne dary i łaski Maryję – Matkę. Wielu pielgrzymów również dziękowało za osobiste i rodzinne doświadczenie opieki Maryi. Bardzo cieszył fakt, iż po drodze dołączały do pielgrzymki oczekujące przy drodze grupki parafian.

W czasie drogi odmawiano różaniec, na przemian z orkiestrą śpiewane były pieśni - zwłaszcza te skierowane do Maryi.

W uroczystościach odpustowych, o godz. 12:30 wzięła udział duża liczba wiernych z okolicznych parafii. Koncelebrze przewodniczył i homilię wygłosił znany prof. ks. Andrzej Zwoliński. W swoich rozważaniach podkreślał bardzo ważną i nieodzowną rolę jaką odgrywa tradycja w naszej kulturze religijnej, a zwłaszcza na naszych terenach. Liturgię ubogacała gra naszej Orkiestry. Do koncelebry Mszy Św. dołączył również nasz ks. Proboszcz ks. Andrzej.