Michalici

Niedziela Wielkanocna

25-04-2022

facebook twitter
„RESUREKCJA” – Poranek Zmartwychwstania, to wyjątkowa chwila dla każdego z nas i dla całej wspólnoty Parafialnej.

W naszej parafii uroczysta procesja rozpoczęła się wraz z bardzo wcześnie bo już o godz. 6.00, i poprzedziła uroczystą Mszą świętą Niedzieli Wielkanocnej.

Wyruszyliśmy w procesyjnym orszaku od grobu Zmartwychwstałego Zbawiciela obchodząc świątynię trzy razy, w ten sposób uroczyście ogłaszając światu zmartwychwstanie Chrystusa i wzywając całe stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. Wzięli w niej udział licznie zgromadzeni wierni, a wśród nich reprezentanci wszystkich grup działających przy naszej parafii: grupy z feretronami, mężczyźni z chorągwiami, poczty sztandarowe Górników, Strażaków, Żywego Różańca. W procesji wzięło udział również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Strażacy. Śpiewom towarzyszyła Orkiestra Strażacka. Stałym i pięknym elementem procesji była Służba Liturgiczna Ołtarza tak ministranci jak i lektorzy i dziewczęta. Mimo wczesnej godziny w procesji wzięła udział spora grupa parafian w różnym wieku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie i z zaangażowaniem uczestniczyli w świętych misteriach Triduum Paschalnego. To właśnie ten czas jest dla nas, ludzi wierzących, najważniejszym czasem w ciągu całego roku liturgicznego.

Jako ci, którzy kochają Chrystusa i chcą być mu wierni, zasiadając do wspólnego świątecznego stołu ale i przez cały „czas zwykły” w naszym życiu wyznawajmy z radością, że Jezus jest naszym Panem i Zmartwychwstaniem.