Michalici

Boże Ciało A.D 2021

20-07-2021

facebook twitter
Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi…

3 czerwca w Kościele Katolickim obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwaną „Boże Ciało”. W kulturze chrześcijańskiej przyjęło się, że jest to dzień, kiedy po ulicach wielu miast i wsi na świecie wędrują procesję z żywym Chrystusem Eucharystycznym.

Procesje te mają ukazać obecność Chrystusa w naszej codzienności. Jezus chce nam towarzyszyć każdego dnia, nie tylko w Uroczystość Bożego Ciała. Chce przenikać naszą, nieraz trudną, rzeczywistość. Przepięknie opisuje to powyższa pieśń.

Również w naszej miejscowości odbyła się coroczna procesja Bożego Ciała. Choć trochę krótsza, ponieważ sytuacja pandemiczna nie pozwalała na wyruszenie w dłuższą drogę. Jednak mimo trudności, wiernych nie zabrakło. W uroczystej procesji szło bardzo wielu Pewlan, którzy towarzyszyli Eucharystycznemu Jezusowi w Jego drodze po ulicach naszej miejscowości.

Piękne ołtarze oraz ozdobione ulice, obecność pocztów sztandarowych Braci Górników, Strażaków i Kół Różańcowych. W procesji szli również Ministranci, Dzieci Maryi, Dzieci I Komunijne, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Panowie niosący baldachim. Nie zabrakło również dziewczynek sypiących kwiatki i chłopców dzwoniących, przyczynili się oni do jeszcze głębszego przeżywania tej Uroczystości. Nie zabrakło również naszej Orkiestry OSP oraz p. Bronisława. Wszyscy oni  śpiewem i graniem upiększyli procesję.