Szukam człowieka

O co chodzi w SZUKAM CZŁOWIEKA?

Od wirtualu do realu! czyli tylko dla młodych. Jesteśmy dla Was od niedawna, trochę inaczej niż do tej pory. Poprzez cyfrowy świat chcemy skontaktować się z każdym młodym człowiekiem, który chce trzymać z michalitami. Dzięki domenie „Szukam Człowieka” próbujemy nawiązać z Wami kontakt i w konsekwencji łączyć Was w wielką rodzinę michalickiej wspólnoty młodych. Poprzez różne działania integrujemy młodzież naszych placówek i wszystkich, którzy o nas słyszeli i są zainteresowani. Miejscem kontaktu i bazą wszelkich informacji oraz Waszego wzajemnego poznawania i integracji będzie na początek Facebook (https://www.facebook.com/szukamczlowieka). W realu zapraszamy zawsze do centrum dowodzenia, czyli do Miejsca Piastowego k. Krosna.

Świetnie, jeśli już z nami jesteście, np. dzięki jakiemuś michalicie. Planujemy z Wami i przy Waszej pomocy docierać do innych. Naszym zamiarem jest zebranie największej społeczności młodych w jednym miejscu. Na początku wirtualnie, a następnie, w swoim czasie, fizycznie w określonym miejscu. „Wbijajcie” ze znajomymi i bądźcie z nami!

Jesteśmy na Twitterze i pojawimy się na YouTube. Informacja „Rok z michalitami” to tylko część z naszych atrakcyjnych propozycji. Po Waszym zlocie na poziomie wirtualnym, chcemy spotkać Was już w realu na wybranych przez Was akcjach. Dla każdego coś dobrego + duchowy powiew.

To co już nas łączy, to wspólne powołanie do świętości. Każdy z nas powołany jest do bycia świętym! Uznaliśmy, że razem możemy choć trochę przyspieszyć wykonanie tego Bożego planu. Pamiętajcie że każdy święty chodzi uśmiechnięty, a więc radość ponad wszytko. Stawajcie się świętymi, a więc szczęśliwymi i uśmiechniętymi razem z nami, a nie bądźcie samolubami ;-)

Kto tu kogo szuka? 

Te dwa słowa wyrażają istotę planu Boga wobec człowieka. To nie my jesteśmy poszukiwaczami. Jedynym poszukiwaczem jest nasz Stwórca. Pan Bóg podobnie kiedyś szukał w raju Adama, który bardziej zainteresował się stworzeniem, zapominając o Instruktorze wszystkiego. W jakim celu szuka nas Bóg? Przede wszystkim chce uczynić nas szczęśliwymi na ziemi i w niebie – czyli uświęcić. Podejrzewam, że zgodzicie się ze mną, iż w naszym życiu także pojawiają się takie chwile, gdy błądzimy i nie mamy pomysłu, gdzie i co dalej... Wiecie, co człowiek powinien zrobić, gdy zabłądzi? Na początku musi po prostu się zatrzymać. Tak też podpowiada nam w Tryptyku św. Jan Paweł II. Fakt! Kiedy stoimy, nie wleziemy w większe bagno! W tej sytuacji również przyjmujemy postawę oczekiwania na Bożego Inżyniera, który nas dobrze zna. Jest naszym Ojcem, więc może odgadnąć nasze niemądre pomysły.

a pewno wiecie jaką funkcję spełnia latarnia morska – szuka zagubionych statków i łodzi, a jednocześnie może być przez nie dostrzeżona. Żeglarze i Latarnik wzajemnie się wypatrują. Podobnie jest z nami, musimy nawiązać kontakt wzrokowy z Bogiem, któremu zawsze będzie na nas zależało. Martwi się jak Latarnik, który nie chce, abyśmy nie roztrzaskali się w ciemności o przybrzeżne występy skalne. Życie to fale nie do przewidzenia, a sytuacja na morzu często ulega zmianie. Środowisko „Szukam Człowieka” to takie miejsce, z którego chcemy nadawać współrzędne Panu Bogu na nas. Wierzymy wraz z całą ekipą, że dzięki temu sygnałowi, który jest naszą modlitwą, mogą dziać się podobne rzeczy, jak podczas wspólnego spotkania apostołów w wieczerniku. Wychodząc z tamtego miejsca, byli nie do poznania. Inaczej rozumieli świat i siebie samych. Dzięki darom Ducha Świętego stali się na zawsze innymi ludźmi. Więcej w nich było człowieczeństwa.

SYMBOLIKA LOGO "SZUKAM CZŁOWIEKA"

Kilka słów od autorki naszego logo. Opowie nam jaka jest symbolika i przesłanie tego znaku.

Oko wpisane w trójkąt symbolizuje Boga w Trójcy Świętej – to On "szuka człowieka". Pan Bóg wypatruje nas bardzo uważnie, czasami tropi na krętych ścieżkach, w gąszczu skomplikowanych spraw i w tajemniczych zakamarkach, gdzie zagubieni czekamy na pomoc.

Niejednokrotnie jest to skomplikowana detektywistyczna praca, dlatego źrenica oka jest jednocześnie lupą. Symbolizuje ona uwagę, z jaką Pan Bóg nas szuka i jaką przywiązuje do każdego z nas, bez względu na to, jak mali lub jak bardzo zagubieni się czujemy.

Kolorystyka:

Błękit symbolizuje niebo i spokój, który odczuwamy, kiedy odnalezieni przez Pana Boga odnajmujemy jednocześnie nasze właściwe miejsce na świecie.

Kolor granatowy odpowiada precyzji Bożych działań w poszukiwaniu człowieka, a jednocześnie elegancji i wyczuciu z jakimi Pan Bóg nas woła, nie narzucając nic i do niczego nie zmuszając.

Ciepły żółty – złoty kolor to obietnica bogactwa, jakie możemy odnaleźć, realizując swoje powołanie, a jednocześnie symbol ciepła i dobroci Boga, który wytrwale nas szuka.

FERIE ZIMOWE Z MICHALITAMI 2022

Zimowisko z Michalitami 2020 - Dzień 6

Szukam człowieka

Zimowisko z Michalitami 2020 - Dzień 4

Szukam człowieka

Zimowisko z Michalitami 2020 - Dzień 5

Szukam człowieka

Zimowisko z Michalitami 2020 - Dzień 3

Szukam człowieka