Seminarium

Seminarium to przede wszystkim czas głębokiej refleksji nad sobą i okres autentycznego rozeznawania i weryfikowania swojego powołania, rozumienia osobistych, prawdziwych motywacji i celów oraz czas poznawania zgromadzenia. To także okres, w którym mamy cudowną szansę rozpoznawania swoich zalet, talentów, zdolności i całego osobowego potencjału, jak również własnych wad i słabości. Chodzi o to, abyśmy najpierw poznali siebie, odpowiedzieli sobie na podstawowe pytania i dylematy, a w konsekwencji rozwiązywali pojawiające się wątpliwości i konflikty. Budując fundament poznawania siebie, możemy następnie rozwijać te dary, którymi Pan Bóg nas obdarzył i ciągle obdarza. To fantastyczna przygoda wchodzenia w piękno relacji z Bogiem!

Seminarium, to także czas rozwoju swoich zainteresowań i pasji. Jako studenci wydajemy michalicki kwartalnik Wspólnota, jako „zapaleni muzycy” tworzymy wokalno-instrumentalny zespół Michael. Posiadamy również sekcję sportową, w której bierzemy udział w kleryckiej lidze piłki nożnej. Pływamy na basenie i ćwiczymy w seminaryjnej siłowni. Wspinamy się w górach i zaliczamy „wpadki” na egzaminach. Nie ma też dnia bez wspólnej rekreacji – zabawy i radości przy kawie, na imieninach, urodzinach, czy po zdanych egzaminach.

Przygotowując się do posługi kapłańskiej i pracy wśród wiernych, raz w tygodniu udzielamy się w akcjach duszpasterskich, m.in. w areszcie śledczym, hospicjum, oratorium dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

Podczas sześciu lat formacji seminaryjnej odbywamy studia teologiczno-filozoficzne w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy, a poprzez codzienną uroczystą liturgię smakujemy nieba.

Historia miejsca, w którym obecnie znajduje się nasze seminarium sięga roku 1927, kiedy to michalici kupili podupadającą drukarnię. W 1945 r. przybyli tu pierwsi klerycy, którzy własnymi rękami wyremontowali budynek, zamieszkali w nim i zaczęli uczęszczać na studia teologiczno-filozoficzne w Uniwersytecie Jagiellońskim. I tak jest do dzisiaj, gdy michaliccy alumni stali się studentami Uniwersytetu Jana Pawła II.

Numer konta:
Konto w PLN: 30 1020 2906 0000 1902 0234 8936
Konto w EURO: 74 1020 2906 0000 1702 0404 2347

Nabożeństwa

Msze Święte:
Poniedziałek – piątek: 6:30 i 19:15
Sobota: 7:00 i 19:15
Niedziela: 8:00 i 9:30

W czasie wakacji, ferii zimowych i sesji egzaminacyjnych msza poranna o godzinie 7:00

Nabożeństwo wieczorne codziennie o 18:30

Dni skupienia dla lektorów i ministrantów

Seminarium

Żyć w świecie jaki jest

Seminarium

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w ITKM-ie

Seminarium

Ponowienie ślubów zakonnych

Seminarium