Środa, 08 czerwca

„Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić” (Mt 5,17)

Różne rzeczy mogą nas wypełniać. Różne myśli, pragnienia, emocje, marzenia, plany i tęsknoty. Czasem nam to pomaga, a czasem za bardzo przejmuje nad nami władzę. Bywa, że i my wypełniamy albo chcemy wypełniać czyjeś myśli, czyjś czas, czyjąś przestrzeń za mocno i za bardzo.

Jezus był wypełniony Słowem Boga i Sam je wypełniał. W Nim Samym ucieleśniło się Boże Słowo, a wraz z Nim Boża Miłość.

„Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (…) A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim” (Mt 5,18.19b)

Jezu, wypełniaj mnie Sobą, bym dzięki Twojej Kochającej Obecności, był(-a) w stanie słuchać Twego Słowa i wypełniać je, tak jak Ty wypełniałeś wolę Ojca dając świadectwo Miłości bez granic. Dopomóż mi, Panie, bym nie zasłaniał(-a) Cię sobą i nie wypełniał(-a) za bardzo tych, których stawiasz na mojej drodze, ale umiał(-a) zachęcać ich do wypełniania Twoich przykazań i życia na Twoją chwałę.

Zapraszamy na nasze strony:

https://michalici.pl/
✔ Facebook: – https://bit.ly/341QmYS #myśliosłowie
✔ Instagram – https://bit.ly/3pqjTCV #myśliosłowie
✔ Subskrybuj nasz kanał YT – https://bit.ly/35eI00o – dziękujemy, że jesteście z nami.

 

Inne artykuły autora

O losie pszenicznego ziarna (1)

Kim Jestem dla Ciebie?

Usłyszeć Słowa Życia