O krok od spełnienia marzeń

Republika Argentyńska – czytamy w Wikipedii – państwo w Ameryce Południowej, w południowo-wschodniej części kontynentu, nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Nazwa „Argentyna” pochodzi od łacińskiego argentum (srebro, plata po hiszpańsku) i jest związana z legendą o górach pełnych srebra, która była powszechna pośród pierwszych europejskich odkrywców Niziny La Platy.

W liczącej 45,81 miliona (2021 r. ) Argentynie teraz trwa lato. W grudniu w Buenos Aires temperatura w południe wynosi około 26°C, ciepło. Tego lata w Argentynie zrobiło się wyjątkowo upalnie, zaś we wtorkowy wieczór, 13 grudnia temperatura ludzkich emocji sięgnęła zenitu, a to za sprawą  reprezentacji Argentyny w piłce nożnej. Tego wieczoru  Albicelestes w półfinale Mistrzostw Świata w Katarze pokonali walecznych Chorwatów 3:0. 
Podopiecznym Lionela Scaloniego pozostał jeden krok do nieśmiertelnej sławy – niedzielny finał z Francją. 

Na jednej z hiszpańskojęzycznych stron FB  znajduje się ciekawa grafika (zob. poniżej) i wyjaśnienie:  oto kiedy Lionel Messi zagrał po raz pierwszy na Mundialu to wiek grających obecnie razem z nim piłkarzy  Argentyny 🇦 🇷 przedstawiał się następująco: 
▪ Dibu Martinez: 13 lat
▪ Nahuel Molina: 8 lat
▪ Cuti Romero: 8 lat
▪ Nico Otamendi: 18 lat
▪ Marcos Acuña: 14 lat
▪ Rodri De Paul: 12 lat
▪ Enzo Fernandez: 5 lat
▪ Alexis Mac Allister: 7 lat
▪ Angel Di Maria: 18 lat
▪ Julian Alvarez: 6 lat

Wszyscy oni dorastali i kształtowali się jako piłkarze, mając w Leo swego największego idola. Dziś, są razem z zawodnikiem grającym z nr 10, pragną spełnić to samo marzenie... Niezwykłe.

Inne artykuły autora

O losie pszenicznego ziarna (1)

Kim Jestem dla Ciebie?

Usłyszeć Słowa Życia