Św. Michał Archanioł zdobywa Polskę

facebook twitter

15-03-2023

Św. Michał Archanioł, najważniejszy spośród aniołów, obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem. Jego imię, jak dobrze wiemy, znaczy „Któż jak Bóg”. Bł. ks. Bronisław Markiewicz, założyciel michalickich Zgromadzeń zakonnych, za ojcami Kościoła, przyjmował i głosił, że św. Michał po Matce Bożej odbiera największą cześć w niebie i na ziemi.

W naszej Ojczyźnie trwa peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła, pochodzącej z sanktuarium w Monte Sant’Angelo (Włochy). W niezwykłą podróż po Polsce św. Michał Archanioł w znaku kopii figury z Cudownej Groty Objawień na Gargano wyruszył 12 kwietnia 2013 r. W ramach uroczystości peregrynacyjnych, wierni w parafiach mogli uczestniczyć w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów oraz błogosławieństwie osób chorych, starszych i dzieci. Wierni przyjmowali również szkaplerz św. Michała Archanioła, a także zawierzali siebie i swoje rodziny opiece Najpotężniejszego z Archaniołów.

Od roku 2013 do dzisiejszego dnia św. Michał przez dar nawiedzenia odwiedził 1240 parafie, prawie czterysta klasztorów sióstr zakonnych oraz kilkadziesiąt innych miejsc, takich jak szkoły, przedszkola, domy dziecka, ośrodki dla samotnych matek, noclegownie dla bezdomnych, szpitale i więzienia. Peregrynacja przyczynia się do rozwoju kultu św. Michała Archanioła w Polsce i na świecie. W wielu miejscach po nawiedzeniu powstają nowe zastępy Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła. Wiele parafii po peregrynacji powróciło do modlitwy papieża Leona XIII, która odmawiana jest po każdej mszy świętej.

Aktualny plan nawiedzeń Św. Michała Archanioła  w parafiach dostępny na oficjalnej stronie internetowej peregrynacji: www.nawiedzeniefigury.pl

Chcesz zaprosić św. Michała Archanioła do swojej parafii? 
- zadzwoń do Sekretariatu Peregrynacji: tel. +48 513 288 993
- napisz: peregrynacja@michalici.pl