List do Bractwa Szkaplerza Św. Michała Archanioła

facebook twitter

21-03-2020

O jak szczęśliwy człowiek, co za życia swego. Czci i pomocy wzywa Michała Świętego. Zapewnioną ma pomoc we wszelkie potrzebie… /Godzinki ku czci Świętego Michała Archanioła/

Droga Rodzino Bractwa Szkaplerza Świętego Michał Archanioła.

Niełatwy, wręcz bardzo trudny czas przychodzi nam obecnie przeżywać. Panosząca się na świecie i w naszej Ojczyźnie śmiercionośna epidemia. Wielu ta sytuacja napawa strachem i lekiem, bezsilnością. Coraz więcej osób zarażonych. Nie sposób obecnej chwili nie porównywać do XVII-to wiecznej epidemii dżumy. To właśnie wtedy miało miejsce IV z kolei objawienie Świętego Michała Archanioła na półwyspie Gragano. Odpowiadając na płynącą z serca prośbę biskupa Puccinellego Święty Archanioł przybywa z pomocą – Bożą pomocą. Ma miejsce cud. Od tej pory nazywany jest wybawicielem z zarazy. I my dziś chcemy otwierając nasze serca pokornie prosić Boga o zmiłowanie. Czynimy to przez wstawiennictwo naszego Patrona.

Niełatwy, wręcz bardzo trudny czas przychodzi nam obecnie przeżywać. Także z tego względu iż na skutek skądinąd słusznych przyczyn nie mamy możliwości wspólnego się gromadzenia na modlitwę. Jest wiele miejsc w których regularnie osoby noszące szkaplerz spotykały się na wspólną modlitwę. Teraz jest to niemożliwe. Nie chcemy ulec poczuciu bezsilności w tak trudnej sytuacji. Pragniemy ją wykorzystać do tego, aby poprzez duchową łączność odczuć siłę i moc więzi Duchowej Rodziny, którą stanowimy. Dlatego uczyńmy co w naszej mocy, aby w codziennie odmawianej przez nas modlitwie papieża Leona XIII a także szczególnych dla nas chwilach (8- go, 29- go i pierwszy wtorek miesiąca – to dni w których bardziej niż za zazwyczaj przyzywamy opieki i wstawiennictwa Świętego Michała Archanioła) spotkać się duchowo na modlitwie. W tym miejscu w którym aktualnie jesteśmy możemy i chcemy otwierać serce, by odczuć bezcenną moc Bożego działania i poczucia wspólnoty, która jest nam tak bardzo potrzebna. Niech ten SZCZEGÓLNY CZAS MODLIWY I ŁASKI – duchowej łączności osób noszących znak Szkaplerza ŚWIĘTEGO ARCHANIOŁA MICHAŁA - ZWYCIĘSCY ZARAZY wlewa w nasze serca ufność w potęgę Bożego działania w naszym życiu szczególnie w jego trudnych momentach i życiu tych, których Bogu przez wstawiennictwo Świętego Michała Archanioła polecamy. Ufamy, że nastaną dni kiedy ponownie będzie nam dane spotykać się na wspólnotowej modlitwie w tak wielu wspólnotach Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.

Z darem duchowej łączności w modlitwie.
Ks. Robert Ryndak CSMA
Moderator Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.