KONFERENCJA RODZINA BOGIEM SILNA - 24 czerwca 2023 r.

facebook twitter

26-08-2023

W sobotę, 24 czerwca 2023 r. w auli Katolickich Szkół w Markach w Markach, prowadzonych przez księży michalitów, odbyła się konferencja poświęcona tematyce życia małżeńskiego,  podczas której zostały omówione cztery istotne zagadnienia.

Pierwsze wystąpienie poruszało temat:  „Życie sakramentalne w budowaniu relacji, więzi małżeńskiej i rodzinnej”, które wygłosił  ks. dr Piotr Arbaszewski, duszpasterz rodzin diecezji drohiczyńskiej. Drugi referat przedłożyła Karina Skrzypczak, ceniona psychoterapeutka, pochylając się nad tematem „Psychoterapia – tak, ale bez przymusu, czyli co pomaga, a co przeszkadza w terapii małżeńskiej?”.

Po przerwie kawowej wystąpili znani w mediach społecznościowych młodzi  małżonkowie i rodzice Iga oraz Konrad Grzybowscy, którzy prezentując własne świadectwo, zrealizowali temat: „Na czym budować małżeństwo, czyli o ważnym początku”. Ostatni referat należał do państwa Anny i Janusza Wardaków, doświadczonych małżonków i rodziców, którzy analizowali temat: „Kryzys, to nie początek końca. Każdy ma szansę”.

Podsumowania prelekcji są dostępne w pokonferencyjnych materiałach wydanych drukiem, a kompletne wystąpienia można obejrzeć na serwisie YouTube na kanale Michalici CSMA. Utrwalone treści zawierają bardzo wartościowe i przystępnie podane wskazówki, jak budować małżeństwo i rodzinę w świetle zamysłu Boga. To właśnie Pan Bóg daje człowiekowi ogromny potencjał i możliwość rozwoju i od człowieka zależy, czy tę szansę wykorzysta. Jednakże ogromne znaczenie ma środowisko, w którym przebywa.

Podczas michalickiego wydarzenia RODZINA BOGIEM SILNA, można było się przekonać, jak wiele dobra do relacji rodzinnych wnoszą wartości chrześcijańskie.

 

 

 

 

Podobne artykuły