Michalici

OTO JEST DZIEŃ, KTÓRY DAŁ NAM PAN!

07-10-2020

facebook twitter
Pierwsza Komunia Święta w Naszej Parafii.

Niedziela 13 września br.  była wielkim świętem dla całej rodziny parafialnej. O godzinie 10:30 – siedemnaścioro uczniów klasy III: Elżbieta, Oliwia, Milena, Wiktoria, Julia, Kamil, Hanna, Eliza, Fabian, Martyna, Michalina, Dagmara, Dorota, Seweryn, Joanna, Patrycja, i Dorota, przyjęło do swoich serc po raz pierwszy Pana Jezusa.

Dzieci do tego wielkiego wydarzenia były przygotowywane od dnia swojego chrztu przez swoich rodziców i rodziców chrzestnych. Te przygotowania - w sposób szczególny – wzmocnił i wzbogacił ks. Paweł poprzez katechezę. Organizację uroczystości, wsparły: p. Justyna (oprawa muzyczna), p. Joanna (przygotowanie wierszy) oraz p. Natalia i Joanna (układ całej ceremonii).

Zgromadzone przed kościołem dzieci przywitał i zaprosił do świątyni ks. Proboszcz. Uroczystą mszę św. dzieci rozpoczęły od podziękowań tym wszystkim, którzy mieli udział w kształtowaniu ich osobowości i postawy religijnej oraz tym, którzy pomogli w organizacji tego wielkiego wydarzenia. 

Ksiądz Proboszcz podczas homilii podkreślił siłę Bożej Miłości, która przemienia wszystko, nawet nasze marzenia, pod warunkiem, że wyrazimy na to zgodę. Przytoczone opowiadanie - O trzech drzewach - uzmysłowiło dzieciom, że przyjęcie Jezusa w Pierwszej Komunii św. to zaproszenie, by On przemieniał ich (i nasze!) życie. Jako dar ołtarza dzieci złożyły kielich, patenę i bieliznę kielichową. 

Po mszy św. nie zabrakło tradycyjnego wspólnego zdjęcia, zrobionego na schodach przed kościołem oraz późniejszych, zrobionych w kościele.